O hudbu a zpěv se postaral známý sbor Touch of Gospel, který se interpretací písní amerických černých křesťanů zabývá od počátku nového milénia. "Historie našeho souboru vlastně kopíruje dějiny samotného hudebního žánru. Když se postupem času vzdálil místu svého zrodu, černošským kostelům, a opanoval spíše koncertní pódia, začali jeho interpreti hledat cestu zpět ke svým kořenům," přemýšlí nahlas sbormistr Touch of Gospel Michal Beránek. Členové kapely proto oslovili duchovní křesťanských církví a dohodli se na uspořádání ekumenické gospelové bohoslužby. "Pro mne je zajímavé propojení klasické liturgie s tradicí, přicházející odjinud," doplňuje římskokatolický kněz a ředitel Salesiánského střediska mládeže v Plzni Vojtěch Sivek, který spolu s evangelickým farářem Karlem Šimrem při bohoslužbě sloužil.
První nevšední bohoslužbu v Plzni slavili v zaplněném kostele v předvečer první adventní neděle. Nebude ale poslední. Gospel by měl asi čtyřikrát do roka putovat po plzeňských kostelích a možná se vypraví i na Karlovarsko. Další ekumenická gospelová bohoslužba je naplánována na velikonoční dobu do nového plzeňského kostela Evangelické církve metodistické.
Slovo "gospel" (good spell, God’s spell, gospel) pochází z angličtiny a znamená evangelium neboli dobrou zprávu o Ježíši Kristu. Žánr se vyvinul na počátku 20. století ve Spojených státech jako specifická duchovní hudba amerických černochů.
Liturgický pořad bohoslužby