Lutherova společnost k 490. výročí reformace

Autor:
Publikováno:

Lutherova společnost vás při příležitosti 490. výročí začátku Lutherovy reformace církve zve na přednášku Davida P. Daniela – Luther a postmodernizmus a na prezentaci své již 5. publikace Tom G. A. Hardt – O svátosti oltářní. Kniha o luterském učení o večeři Páně. V úterý 30. října 2007 v 18 hod. v Lutherově síni při chrámu sv. Michala V Jirchářích na Novém Městě pražském.

Více informací získáte kliknutím zde: http://www.luther.cz/aktualne

Předem děkujeme, že o novinkách od nás budete dále informovat.

Infoservis Lutherovy společnosti
E-mail: info(o)luther.cz
www.luther.cz

Poznámka redakce portálu (aktualizováno): podle D. Jurecha z Lutherovy společnosti je předkládaná kniha z největší části založena na autorově disertaci k témuž tématu (“Venerabilis et adorabilis Eucharistia“, En studie i den lutherska nattvardsläran under 1500-talet, Uppsala 1971, Acta Univ. Ups., Studia Doctrinae Christianae Upsaliensia, 9, Alm et Wiksell, Stockholm, na internetu je zkrácený text anglického vydání). Kapitoly 2-7 jsou v této disertaci podrobnější a zájemce odkazujeme na ně. Kapitoly 1 a 8 byly napsány nově. Do češtiny přeložil Jaroslav Vokoun.

Prodávat se začne 30. října 2007 u vydavatele, následně si ji bude možné objednat poštou nebo zakoupit v pražských knihkupectvích Kalich a Karmelitánském v Jindřišské ulici.