Bohoslužba připomene oběti vánoční nehody

Autor:
Publikováno:

Na neděli 3. února 2008 od 17 hodin chystají členové Psychosociálního intervenčního týmu a místní duchovní ekumenickou bohoslužbu v bazilice římskokatolické farnosti Svatý Kopeček u Olomouce. Připomenou tak tragickou nehodu, při které zde při cestě na půlnoční mši zahynuli na sklonku minulého roku čtyři mladí lidé.

Tragicky skončila 24. prosince 2007 cesta na půlnoční mši na Svatý kopeček u Olomouce. U Samotišek havarovala dvě vozidla a čtyři mladí lidé při nehodě nebo na její následky zemřeli.

Šest týdnů poté se v zamýšleném cíli jejich cesty, v bazilice římskokatolické farnosti Svatý Kopeček, uskuteční ekumenická bohoslužba pro lidi zasažené, pro pomáhající a za oběti neštěstí.

Na bohoslužbu naváže v přilehlém sále setkání a beseda s názvem „Loučení: ještě se zastav a ohlédni“. Přítomní při ní budou přemýšlet o tom, jak se mrtví s námi loučí a my s nimi.

Všechny, kdo jsou zasaženi touto tragickou událostí a chtějí vyjádřit, že neštěstí druhých se týká nás všech, zvou na bohoslužbu i následné setkání pořadatelé. Těmi jsou členové Psychosociálního intervenčního týmu ČR spolu s místními duchovními.

Psychosociální intervenční tým je uskupením lidí, zastupující různé odbornosti, církve a organizace. Zabývá se pomocí lidem a obcím po neštěstích. V rámci své činnosti pořádá ekumenické bohoslužby jako jednu z možností k setkání s veřejností. Vychází přitom z poznání, že podobné rituály vždy pomáhaly překonávat náročné životní situace.