Bohoslužba nabídne zastavení rok po srážce tramvají u Vřesiny

Autor:
Publikováno:

U příležitosti výročí srážky tramvají ve Vřesině proběhne 17. dubna 2009 od 17 hodin v místním kostele sv. Antonína Paduánského vzpomínková ekumenická bohoslužba pro všechny, kteří se chtějí zastavit.

Po roce se opět sejít a společně zastavit, vzpomenout ztráty i cenné zkušenosti - to jsou hlavní cíle ekumenické bohoslužby, kterou připravují místní církve ve spolupráci s Krizovým centrem Ostrava a Psychosociálním intervenčním týmem.

„Pro některé jde o neštěstí, které nemilosrdně připravilo o život, zdraví anebo svobodu jejich blízké; pro jiné zkušenost, díky níž si uvědomují nesamozřejmost každého dne a prožívají vděčnost; pro další představuje Vřesina otázku viny a ne/spravedlivého trestu; pro zachraňující znamenala též příležitost k učení – to, co se naučili ve Vřesině, mohli v průběhu roku (bohužel) již několikrát využít,“ stojí mimo jiné v letáku, který dostanou účastníci bohoslužby.

Dvě tramvaje se čelně srazily v pátek 11. dubna 2008 deset minut před šestou hodinou na lince číslo pět mezi zastávkami Poruba - koupaliště a točnou Vřesina. Při srážce zahynuli dva lidé, jedna žena později zemřela v ostravské Fakultní nemocnici. Nehoda si vyžádala čtyřicet devět zraněných, z toho patnáct těžce.
Více zde.
 
Ekumenická bohoslužba pro všechny zasažené se v kostele sv. Antonína Paduánského uskutečnila také šest týdnů po události v pátek 23. 5. 2008.
Více zde.